Polietilen Açık Tip Silo

Renkplas tarafından üretimekte olan açık tip silolar hakkında.

dikey-depo-teknik-tablo

Kullanım Alanları

Polietilen silolar hayvanclıktan, tarıma, madeni yağ sektöründen kozmetiğe farklı alanlarda işletmelerde fabrikalarda kullanılmaktadır.Stok yapılan malzemenin istenildiği zamanda istenildiği kadarının kullanımına izin veren, imkan sağlayan silolar genellikle imalatların yapıldığı ortamlarda, moduler olarak istenilen sayıda kullanılmaktadır.Üretimin süreklilik gerektirdiği sektörlerde silolarda bulunan malzemeler devamlı olarak takviye edilerek planlama yapılmasına olanak sağlamaktadır.İçerisine konan malzemeye karşı hiç bir etkileşime geçmemesi polietilen siloların tercih sebebi olmaktadır.

dikey-depo-teknik-tablo

Depo Yapısı

Silolar uygun polietilen hammaddeden monoblok yani tek parça olarak imal edilmektedir.Silolar farklı tasarımlarda olsalarda profil bir kasa üzerine yerleştirilmektedir.Açıktip silolar adından da anlaşılacağı üzere üst kısmı açık silo tasarımıdır.

dikey-depo-teknik-tablo

Polietilen Açık Silo Teknik Ölçüleri

Silolarda tasarım açısından temel özelliklerden bir tanesi alt kısımlarının konik olması ve durumun silonun içerisinde bulunan malzemenin tam olarak tüketilebilmesini sağlamasıdır.Polietilen açık tip silo 200 litre hacimden 11.000 litre hacime kadar 10 farklı tasarım ve ölçüde üretilmektedir.

Montaj Talimatı

Polietilen silolarda su depolarında olduğu gibi tabanını düz bir zemine olmalıdır.
Depoları doluyken taşımayınız.
Depoların içine kesinlikle hava basıncı uygulamayınız.
Güneş ışığı gören yerlerde yapılacak depolarda yosun tutmasını engellemek için mavi depoları tercih ediniz.
Flanşlı, vanalı ve benzeri girişli depoların sabit tesisatına bağlanması sırasında mühendislik kurallarına uyunuz.

Garanti

Sabit tesisatın yükünü depo flanşına, vanasına ve çıkışına zarar vermemesi, sızdırmalara ve çatlamalara neden olmaması için depo ile sabit tesisat arasında kompansatör görevi görecek esnek boru kullanınız.
Firmamızın ürettiği depolar, hammadde ve üretim hatalarına karşı 1 yıl garanti kapsamındadır. Kötü kullanım garanti kapsamı dışındadır.Garanti, ürün bedeli ile sınırlıdır.
Garantisi biten ürünler için RENKPLAS'dan teknik destek isteyiniz.

Temizlik ve Bakım

Polietilen silolar, paslanmaya ve küflenmeye maruz kalmaz.Depoların ağzı sıkıca kapatılmalıdır.Depoları 6 ayda veya 1 yılda bir boşaltarak tazyikli suyla ve fırça yardımı ile yıkayıp, durulayabilirsiniz.

Su ve su kullanımı Hakkında Değerlendirmeler

Gerçekten Suyun Öneminin Farkındamıyız ?