Plastik Zeytin Salamura Deposu

Renkplas tarafından üretimekte olan zeytin salamura depoları hakkında.

dikey-depo-teknik-tablo

Kullanım Alanları

Zeytin salamura ve turşu depoları olarak tanımlanan depolar aynı zamnda geniş ağızlı depolarak olarakte bilinmektedir.Ürünün istenildiği gibi koyulmasını sağlamak amacı ile depoların ağız kısmı oldukça geniştir.Zeytin toplandıktan sonra istenirse eskiden beton havuzlara konulurdu, yer kaplayan ve farklı sakıncaları olan bu uygulama yerine yapılan geniş ağızlı depolarda zeytin salamura aşaması yapılmaktadır.Turşu kurulumu ve bekletilmesi işindede bu depolar tercih edilmekte olup sağlık açısından güvenilidirler.

dikey-depo-teknik-tablo

Depo Yapısı

Geniş ağızlı depolar yayvan bir tasarıma ve büyük girişe sahiptirler.İçerisinde bulunan malzemenin durumuna ve yapısına göre karıştırılma ve alt üst edilme işlemine uygun yapıdadırlar.Depoların alt kısmına uygun koşullarda içeride bulunan sıvının tasfiye edilmesini sağlayan vanalara sahiptirler.

dikey-depo-teknik-tablo

Dik Su Deposu Teknik Ölçüleri

Zeytin salamura depoları yuvarlak tasarıma sahiptirler. Farklı ürünleri koyabilmek için yanyana farklı adetlerde kullanıma uygundurlar.Tasarımlardaki farklılık temel olarak depo imalat ölçülerinede yansımaktadır.Depolarda et kalınlığı ayarlana bilme imkanı mevcuttur bu faktörde dayanıklılık açısından önemlidir.Depolar tasarımlarına göre 200 litreden başlayarak 12.000 litre hacim sağlanacak şekilde 13 farklı ölçü ve kapasitede üretilmektedir.

Montaj Talimatı

Zeytin salamura ve turşu depolarının tabanını düz bir zemine olmalıdır.
Depoları doluyken taşımayınız.
Depoların içine kesinlikle hava basıncı uygulamayınız.
Güneş ışığı gören yerlerde yapılacak depolarda yosun tutmasını engellemek için mavi depoları tercih ediniz.
Flanşlı, vanalı ve benzeri girişli depoların sabit tesisatına bağlanması sırasında mühendislik kurallarına uyunuz.

Garanti

Sabit tesisatın yükünü depo flanşına, vanasına ve çıkışına zarar vermemesi, sızdırmalara ve çatlamalara neden olmaması için depo ile sabit tesisat arasında kompansatör görevi görecek esnek boru kullanınız.
Firmamızın ürettiği depolar, hammadde ve üretim hatalarına karşı 1 yıl garanti kapsamındadır. Kötü kullanım garanti kapsamı dışındadır.Garanti, ürün bedeli ile sınırlıdır.
Garantisi biten ürünler için RENKPLAS'dan teknik destek isteyiniz.

Temizlik ve Bakım

Polietilen su depoları, paslanmaya ve küflenmeye maruz kalmaz.Depoların ağzı sıkıca kapatılmalıdır.Depoları 6 ayda veya 1 yılda bir boşaltarak tazyikli suyla ve fırça yardımı ile yıkayıp, durulayabilirsiniz.

Su ve su kullanımı Hakkında Değerlendirmeler

Gerçekten Suyun Öneminin Farkındamıyız ?