Plastik Yatay Su Depoları

Renkplas tarafından üretimekte olan yatay su depoları hakkında.

dikey-depo-teknik-tablo

Kullanım Alanları

Yatay su depoları ile diğer depolar arasındaki temel fark basık yani alçak olmasıdır.Bu durumda yer kısıtlaması olan alanlarad tercih edilmektedir.Su depoları, su ihtiyacının devamlılığını sağlamak üzere imal edilmektedirler.Yatay su deposu binalarda, fabrikalarda, okullarda, alış veriş merkezlerinde kısaca insanın olduğu, su kullanımının gerektiği her yerde bulunmaktadır.Düz bir zemine yerleştirilmesi gerekmektedir.Yatay su depoları dar ve uzun yerlerde alçak tavan yüksekliğnde kullanılabilmektedir.

dikey-depo-teknik-tablo

Depo Yapısı

Su depoları daha doğrusu plastik su depoları, polietilen hammadde kullanılark rotasyon makinelerinde üretilmektedir.Kullanılan hammadde gida sağlığı kriterlerine uygundur.Darbelerden kolayca etkilenmezler.Farklı renkler üretilme imkanı olsada genellikle mavi ve beyaz renkte imal edilmektedirler.

dikey-depo-teknik-tablo

Yatay Su Deposu Teknik Ölçüleri

Tasarımlardaki farklılık temel olarak depo imalat ölçülerinede yansımaktadır.Depolarda et kalınlığı ayarlana bilme imkanı mevcuttur bu faktörde dayanıklılık açısından önemlidir.Depolar tasarımlarına göre 300 litreden başlayarak 5.000 litre hacim sağlanacak şekilde 5 farklı ölçü ve kapasitede üretilmektedir.

Montaj Talimatı

Su depolarının tabanını bütünüyle düz bir zemine oturtunuz.
Depoları doluyken taşımayınız.
Depoların içine kesinlikle hava basıncı uygulamayınız.
Güneş ışığı gören yerlerde yapılacak depolarda yosun tutmasını engellemek için mavi depoları tercih ediniz.
Flanşlı, vanalı ve benzeri girişli depoların sabit tesisatına bağlanması sırasında mühendislik kurallarına uyunuz.

Garanti

Sabit tesisatın yükünü depo flanşına, vanasına ve çıkışına zarar vermemesi, sızdırmalara ve çatlamalara neden olmaması için depo ile sabit tesisat arasında kompansatör görevi görecek esnek boru kullanınız.
Firmamızın ürettiği depolar, hammadde ve üretim hatalarına karşı 1 yıl garanti kapsamındadır. Kötü kullanım garanti kapsamı dışındadır.Garanti, ürün bedeli ile sınırlıdır.
Garantisi biten ürünler için RENKPLAS'dan teknik destek isteyiniz.

Temizlik ve Bakım

Polietilen su depoları, paslanmaya ve küflenmeye maruz kalmaz.Depoların ağzı sıkıca kapatılmalıdır.Depoları 6 ayda veya 1 yılda bir boşaltarak tazyikli suyla ve fırça yardımı ile yıkayıp, durulayabilirsiniz.

Su ve su kullanımı Hakkında Değerlendirmeler

Gerçekten Suyun Öneminin Farkındamıyız ?