Kumaş Taşıma Arabası

Tekstil sektöründe pek çok kısımda ihtiyaç duyulan ve işi kolaylaştıran, kaliteyi arttıran kumaş taşıma arabası model ve özellikleri hakkında bilgiler.

kumas-tasima-arabasi-tekstil

Kullanım Alanları

Kumaş taşıma arabaları, ismindende anlaşılacağı üzere tekstil sektöründe hizmet vermesi amacı ile farklı tiplerde imal edilmektedir.Fabrikalar ne kadar temiz olsada iplikten kumaşa geçildiği ve farklı onlarca işleme tabii tutulan kumaşların, konulmasında, farklı bölümlere taşınmasında, makineden çıkan ürünün toplanmasında, kumaş taşıma arabası önemli bir hizmet yerine getirmektedir.Dokuma, brode, boyahane, oteller ve bir çok farklı işte ve işletmede kullanım alanı mevcuttur.

kumas-tasima-arabasi-kucuk

Kumaş Taşıma Arabası

Kumaş taşıma arabaları imalatında, başlıca polietilen bir gövde bulunmaktadır.Gerekli et kalınlıpına sahip olan beyaz polietilen hammadden üretilmektedir.Metal bir konstrüksiyon, sağlam ve farklı açılarda hareket edebilen rulmanlı, 4 adet tekerlek üzerine yerleştirilir.Bu metal kasa tasarımı üzerine konulacak, diktörtgen veya silindirik polietilen mlzemeden yapılmış gövdenin şekline uygun olarak üretilmektedir.Gövde ve kasa kısmı birbirine monte edilerek kumaş taşıma arabası tamamlanmış olmaktadır.

kumas-tasima-arabasi-silindir

Kumaş Taşıma Arabası Çeşitleri

Tekstil sektöründe kumaşın sarılarak rulo halinde toplanması, kumaşın üst üste katlanarak toplanması, kalite kontrol esnasında hat toplanması gibi bir çok işleme, kolaylık ve planlama sağlamak amacı ile ekipman ihtiyacı bulunmaktadır.At sırtı kumaş taşıma arabası, dok, silindir kumaş taşıma arabası, makine sonu toplama arabası gibi farklı işlemler için pek çok taşıma arabası olarak adlandırılan ekipman bulunmaktadır.Ortak özellik hijyen, hafiflik, boya gerektirmemesi, hareket edebiliyor olmaları denilebilir.

Teknik Değerler

Kumaş taşıma arabalarında firmamızın standart ölçüler içeren farklı tasarımları bulunmaktadır.
Bununla birlikte kullanılacak yerin şartlarına ve yapılacak olan işin biçimine göre, müşteri istekleri doğrultusunda imalat yapmak mümkündür.
Depolarda ortak polietilen ürünlerde olan özellikler bulunmaktadır ve beyaz olarak imal edilmektedir.

Garanti

Renkplas imalatını yapmakta olduğu ekipmanlar için 2 yıl üretim hatalarına karşı garanti vermektedir.
Farklı konularda yaşanabilecek problemler için müşterilerimize çözüm odaklı servis hizmeti sunulmaktadır.

Temizlik ve Bakım

Tekstil sektöründe, temizlik devamlı dikkat edilen bir konu olduğu üzere, kumaş taşıma arabalarıda, normal bakım ve temizlik süreçleri dahilinde işlem görmeleri yeterli olacaktır.

Su ve su kullanımı Hakkında Değerlendirmeler

Gerçekten Suyun Öneminin Farkındamıyız ?